Z jakich materiałów produkuje się bramy automatyczne?

Bramy automatyczne są coraz częściej spotykane w polskich garażach oraz przy ogrodzeniach. Wszystko dzięki wygodzie, którą zapewniają. Stawiając na taki typ bram, nie trzeba wychodzić z auta, by wjechać na swoją posesję, czy też do garażu. Z jakich materiałów wykonuje się bramy automatyczne? Wyjaśniamy.

Jakie rodzaje bram automatycznych wyróżniamy?

Bramy automatyczne stosuje się w wielu rodzajach nowoczesnych ogrodzeń i garażów ze względu na bezpieczeństwo i praktykę. Jakie typu wyróżniamy? W przypadku garażów najczęściej mamy do czynienia z bramami rozwiernymi, bądź przesuwnymi. Spotyka się także modele roletowe oraz uchylne. Sytuacja wygląda dosyć podobnie w przypadku ogrodzeń. Tam montuje się przede wszystkim bramy przesuwne lub rozwierne.

Z jakich materiałów produkowane są bramy automatyczne?

Każda automatyczna brama to konstrukcja, z której korzysta się dość intensywnie. Z tego względu materiały, z jakich się je wykonuje, mają przeogromne znaczenie. Do produkcji bram bardzo często stosuje się aluminium. Jest to surowiec bardzo lekki, a przy tym dość wytrzymały. Ponadto aluminium nie jest wrażliwe na warunki atmosferyczne, dzięki czemu korozja mu niestraszna.

Alternatywą dla aluminium jest stal. Mówimy tu o dużo trwalszym i bardziej wytrzymałym materiale. Wadą stosowania stali jest dużo wyższa waga. To może być problem szczególnie w trakcie montażu. Ponadto materiał ten wymaga odpowiedniego zabezpieczenia antykorozyjnego. Jeżeli zdecydujemy się na nałożenie środka, to otrzymamy naprawdę wytrzymałą bramę. Elementy automatyczne zrobione ze stali charakteryzują się wysoką odpornością na czynniki atmosferyczne (np. grad) oraz uszkodzenia mechaniczne.

Trzeba też pamiętać, że sam materiał nie jest najważniejszy. Niezwykle istotny jest również sposób zastosowania danego surowca. Jeśli brama automatyczna ma służyć przez wiele lat, wszystko powinno być spasowane w prawidłowy sposób. Do produkcji bramy warto zaangażować firmę dysponująca odpowiednim doświadczeniem oraz sprzętem. Tylko wtedy otrzymamy produkt, który wytrzyma długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + 17 =