Przepływowy podgrzewacz wody, czyli innowacyjne rozwiązanie dla Twojego domu

W dwudziestym pierwszym wieku liczy się przede wszystkim wygoda. Dotyczy to np. sposobu zamawiania jedzenia, rezerwowania hotelu czy również wygodnego sposobu ogrzewania wody. W tym ostatnim przypadku poszukujemy przede wszystkim efektywnych i ekologicznych sposobów na zapewnienie sobie natychmiastowego dostępu do ciepłej wody.

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w starej, zabytkowej kamienicy, komfortowym domku jednorodzinnym czy też chodzi o niewielką altankę ogrodową, przepływowy podgrzewacz wody może okazać się w każdej z tych sytuacji rozwiązaniem doskonałym. Przyjdzie Ci on na ratunek, gdy istniejące instalacje lub sieci publiczne nie spełniają twoich potrzeb.

Przepływowy podgrzewacz wody, czyli ciepła woda w kilka chwil

Podstawową cechą, która wyróżnia przepływowe podgrzewacze wody, jest możliwość łatwego dostępu do ciepłej wody użytkowej. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii, urządzenie to zaczyna pracować zaledwie w kilka chwil po tym, jak rozpocznie się przepływ wody; to właśnie krótki czas działania jest tym, co stanowi jeden z głównych atutów. Taki stan rzeczy sprawia, że nie musisz już czekać na podgrzanie dużej ilości wody w tradycyjnym zbiorniku, co pozwala zaoszczędzić cenny czas i energię.

Kolejnym cechą, którą charakteryzuje się przepływowy podgrzewacz wody, jest możliwość precyzyjnej regulacji temperatury wody. W efekcie możesz łatwo dopasować temperaturę cieczy do swoich indywidualnych preferencji. Elektroniczne systemy hydrauliczne, które znajdują się w tej instalacji, pozwalają nam na dokładne ustawienie mocy i strumienia wody, co przekłada się na oszczędność energii.

Jak zasilane są przepływowe podgrzewacze wody?

Generalnie, urządzenia tego typu dzieli się na dwie kategorie, to znaczy przepływowe podgrzewacze wody, które są zasilane elektrycznie oraz te z użyciem gazu.

Podgrzewacze elektryczne wody działają właściwie natychmiastowo. Są to urządzenia o wysokim poziomie mocy, dlatego do ich prawidłowego działania niezbędna jest odpowiednia instalacja elektryczna.

Z kolei podgrzewacze gazowe wody wybiera się przede wszystkim z uwagi na niższy koszt eksploatacji w porównaniu z ich odpowiednikami elektrycznymi. Charakteryzują się one również dość wysoką wydajnością. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku elektrycznie zasilanych odpowiedników, także gazowe systemy wymagają odpowiedniej instalacji. Jeśli chodzi o gazowe systemy podgrzewające, trzeba umieścić je w miejscach, które nie są przeznaczone do stałego pobytu mieszkańców i posiadają sprawną wentylację powietrza. To właśnie dlatego zwykle montuje się je w łazience czy kuchni, a najlepiej – w osobnym pomieszczeniu gospodarczym.

Przepływowe podgrzewacze wody to oszczędność

Przepływowe podgrzewacze wody to również energooszczędność. Może to wpłynąć pozytywnie na Twoje rachunki za prąd czy gaz – jest to niewątpliwa korzyść, na którą warto zwrócić uwagę. Ponadto, na rynku jest dostępnych wiele podgrzewaczy przepływowych, których praca opiera się na wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii, co przyczynia się do redukcji zużycia emisji CO2. Nie musimy chyba przekonywać, jak duże przynosi to korzyści dla środowiska naturalnego.

Kompaktowy design, wygoda użytkowania

Podgrzewacze przepływowe do wody mają jeszcze więcej zalet – energooszczędność oraz szybkość reakcji to jeszcze nie wszystkie z nich. Tego typu urządzenia charakteryzują się bowiem kompaktowym designem, co pozwala na łatwe montowanie w pobliżu punktów poboru wody, w tym na przykład przy kranach czy pod zlewem.

Niewielkie gabaryty tego typu sprzętów sprawiają, że mogą być one z powodzeniem wykorzystywane nawet w pomieszczeniach o ograniczonej przestrzeni. Ponadto, podgrzewacze przepływowe wody są bardziej efektywne w eksploatacji, co również ma niemały wpływ na oszczędności w dłuższej perspektywie. W tego typu systemach woda jest ogrzewana dopiero wtedy, gdy to potrzebne, można uniknąć marnowania zasobów, co jest częstym problemem w tradycyjnych systemach zbiornikowych.

Podsumowanie

Nie ma nic dziwnego w tym, że przepływowe podgrzewacze wody to popularne rozwiązanie. Oznacza ono przede wszystkim efektywność kosztową, choć oczywiście warto mieć na uwadze także takie zalety jak oszczędność zasobów (co z pewnością jest korzystne z punktu widzenia ochrony środowiska), design czy stosunkowo niskie koszty eksploatacji.

Czy zainteresował Cię pomysł, jakim jest zakup oraz montaż przepływowego podgrzewacza do wody? Jeśli tak, to zachęcamy do zapoznania się z ofertą produktów Stiebel Eltron.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − 6 =